טיפול בסוללות
חשוב לשמור על נקיון הסוללות עבור אריכות חיים ונצילות מערכת 
 
 
 
ניקוי חיצוני: יחידות טיפול האוויר - יט"א (סוללות) מצויות לרוב באזורים לא סטריליים כמו חדרי מכונות וכו`, בהם מצוי הרבה אבק, חול ולכלוך שומני. הבעיה נוצרת כאשר סוללות היט"אות שואבות אוויר על מנת לקררו ולהזרימו בחדרים, "מושכות" ביחד עם האוויר את כל הלכלוך המצוי בחלל החדר. כאשר הלכלוך מגיע במגע עם הסוללה הרטובה הוא יוצר סתימה, "פקק" בין עלי האלומיניום של הסוללה וגורם בלאי גבוה של המנועים, ירידה חדה בתפוקת המערכת, וצריכת חשמל מוגברת. ניקוי כימי של סוללות הקירור הוא הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזרת יחידה הקירור תפוקה המקורית, כאשר האלטרנטיבה השנייה היא להחליף את כל היחידה בעלויות גבוהות ביותר.

ניקוי פנימי: המים המצויים בארץ מאופיינים בריכוז גבוה של סידן (CALCIUM), המומס במים, תופעה הנקראת "מים קשים". במערכות תרמיות פתוחות, בהם קיימת תחלופת מים גבוהה, הסידן שוקע ויוצר אבנית וקורוזיה אשר סותמים את הצינורות, המעברים, הפילטרים ושוקע בדפנות מגדלי הקירור. בהשפעות האבנית ניתן להבחין בברור, כמו אדם הסובל מרמת כולסטרול גבוהה הסותמת את עורקיו וגורמת לעבודה קשה יותר של הלב עד להתקף לב. במערכות תרמיות לחץ הראש של המדחסים עולה, מה שגורם לבלאי גבוה של המערכת, צריכת החשמל מזנקת לשחקים ותפוקות המערכות יורדת פלאים. בנוסף לצריכת החשמל הגבוהה, שכבת האבן שנוצרה על דפנות הצינורות מגבירה את הבידוד של המים הקרים שבתוך הצינורות מן האוויר/ או המים שאותם אנו מעוניינים לקרר מחוץ לצינורות, ולכן יש להשקיע הרבה יותר אנרגיה על מנת להגיעה לטמ"פ הרצויה.

תופעה נוספת אשר המודעות לה גוברת מאוד בשנים האחרונות, נקראת "תסמונת הבניין החולה" – THE SICK BUILDING SYNDROME. עובש (תרביות של בקטריות) מסוגל להתפתח בכל מקום בו קיימת רטיבות. מחקר של אוניברסיטת Cornell בארה"ב, מצא שבתנאים המצויים בכל המערכות תרמיות (מזגנים מרכזים, מיני מרכזים, מפוצלים ומזגני חלון) העובש מייצר חיידק “Mycotoxins” -חלקיקים קלים מאוד אשר נעים באוויר ומתרבים במהירות. מכיוון שבחודשי הקיץ המזגן הוא המקור היחיד לחמצן (כל החלונות סגורים), אחוזי ה- “Mycotoxins” גבוהים מאוד בחלל החדר. המחקר גילה ש- 25% מהאוכלוסייה רגישים מאוד לחיידק ומגע ממושך עם החיידק יכול לגרום לתופעות בריאותיות שונות כמו עייפות, בחילות, גירוי עור, אף וגרון, השתעלויות, נזלת, כאבי ראש וסחרחורות, וקשיי נשימה אצל חולי אסטמה.
דו"ח של משרד הבריאות האמריקאי קובע שהאוויר העובר במזגנים מהווה בסיס לגידול והתרבות בקטריות, עובש וסוגים אחרים של זיהום ביולוגי אשר מתפשטים בכל חלל הבית והמשרד. בנוסף קבע הדו"ח שעל מנת למנוע תופעות אלו יש לנקות את סוללות המזגנים בעזרת חומרים מתאימים עם אלמנטים של חיטוי לפחות פעם בחודש, במשך כל השנה (גם שהמזגן לא עובד החיידקים עדיין מתפזרים בחלל החדר) ובמיוחד בתקופות כשהמערכות עובדות בתפוקה מלאה.
 
לכן אנו ממלצים על טיפולים יזומים.
שימוש בחומרים מיוחדים 
 
 
 
 |  דף הבית |  אודות החברה  |  אמנת שירות  |  גלריית פרויקטים  |  נציגויות  |  יצירת קשר  |  מאמרים  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
סטרסאייר-מיזוג אוויר- www.stressair.co.il © כל הזכויות שמורות
סטרסאייר כתובת: משק 80 מושב חגור - stressair@gmail.com נייד: 050-5525808 03-9032378
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל