מיזוג אוויר
מיזוג אוויר
לדעת קצת יותר על מיזוג אוויר והאקלים שאנו חיים בו.
 
מגזין דה מארקר פרסם השבוע כתבה שעוסקת בהתחממות הגלובלית, בקשר שלה אל פעולות שמבצעים בני האדם בכל רחבי העולם, וכדרכו של מגזין זה, ניסה לחפש דרכים להרוויח מכך כסף. למרות חוסר המידע שקובע באופן חד משמעי שבני אדם הם האשמים, אין ספק שקיים כיום משבר אקלימי בכל העולם, אותו חווינו בקיץ האחרון שהביא לטמפרטורות קיצוניות בכל היבשות וגרם לתושבים במדינות שהמונח מיזוג אויר לא היה קיים בהם להתקין בכל בית מערכות מיזוג אויר ולפעמים אפילו 5 מזגנים בבית.
בשוודיה לדוגמא כותרות העיתונים דיברו על קטטות המוניות בסופרמרקטים על מספר יחידות מצומצם של מאווררים שהוצאו למכירה. גל הקור ברוסיה גרם לאינספור בעלי בתים לרכוש בנוסף לאותן מערכות מיזוג אויר אשר מחממות את הדירה במהלך השנה, להתקין מזגנים שיקררו את האוויר ויהפכו את טמפרטורת החדר לטמפרטורה סבירה.
אותו גל חום גרם ברוסיה גם לפגיעה אנושה בגידולי החיטה שלהם. בעקבות פגיעה זו כושר הייצור שלהם צנח בכמעט שלושת רבעים מה שהביא אותם לחפש דרכים חדשות ולפתח מערכות מיזוג אויר מתקדמות אשר יכולות לצנן לא רק בני אדם אלא גם חממות שלמות או מרכזים שלא רגילים ולא מסוגלים להתמודד עם חום קיצוני כל כך. מצב דומה מתרחש כעת גם כאן בישראל כאשר מחירי העגבניות האמירו הודות לקריסת היבולים תחת השמש הקופחת. פיתוח מערכות מיזוג אויר שישמרו על הגידולים הוא בלתי נמנע וסביר להניח שבשנים הקרובות ימצא הפיתרון להתמודדות עם הבעיה.
מהעבר השני של הטמפרטורה החמה נפגוש בחודשים הקרובים את החורף הקשה שכנראה יעבור על אירופה ויהיה עצמתי יותר משנים קודמות. כך גם בארה"ב שעלולים למצוא את עצמם שוב ושוב תחת התקפת הוריקנים וסופות כמו קטרינה שהפכה את ניו אורלינס המאוכלסת לעיר רפאים. במקומות כאלה מערכות מיזוג אויר יצליחו לשמור על תושבי המדינות בחיים כאשר יצליחו לחמם אותם ולשמור על טמפרטורת החדר מעל נקודת הקפיאה.
ככל שיעברו השנים יהיה צורך מיידי יותר להתקנת מערכות מיזוג אויר גם במקומות אחרים ובממשקים אחרים מעבר לאלה שאנו מכירים כיום. רחובות העיר כפי שאנו מכירים אותם היום עלולים להפוך בקלות למטרד רציני בחיי היום יום שלנו. ערים רבות בארץ השכילו לשתול עצים אשר יצרו צל מעל מדרכות הולכי הרגל אך יהיה צורך לשכלל את הצל ולהתקין מערכות מיזוג אויר שיצננו את האוויר הלח ויקלו על הנשימה של העוברים והשבים. כך גם במגרשי ספורט, שווקים ואולי אף בחוף הים.
ההתחממות הגלובלית משפיעה על כולנו וככל שנמהר ונתייחס אליה ברצינות כך נוחל להכריע ולוודא שילדינו יחיו בעולם המאפשר להם לעבור ממקום למקום מבלי שזו תהיה סכנת חיים לצאת את פתח הבית.

    

המונח מיזוג אוויר מתייחס לשינוי יזום של תנאים אקלימיים השוררים באזור/בחלל מטופל מוגדר. הטיפול בתנאי האקלים נועד למצות את תנאי התכנון הנדרשים בנוגע לטמפרטורה, לרמת הלחות היחסית ולניקיון האוויר, במגוון מישורים ואפיוני ביצוע (בכל מצבי הצבירה של החומר).
שינוי התנאים האקלימיים מתאפשר עקב פעולה מחזורית של מעגל תרמו-דינמי בתוך מעגל סגור, אשר מופעל באמצעות מנגנון אלקטרו-מכני. בזכות הפעולה המחזורית נוצר תהליך דינמי של טיפול באוויר ו/או בכל גורם פיזיקלי / כימי אחר הנמצא באזור מוגדר מראש, ושל גריעתו (סילוקו) אל מחוץ לחלל המטופל.
לצורך קבלת אפיוני ביצוע אופטימליים של המעגל התרמו-דינמי, המנגנון האלקטרו-מכני מופעל באופן מבוקר ומתואם, ביחס ישיר לתנאי התכנון המתבקשים. על מערכת הבקרה לעמוד בתנאי העבודה המוגדרים של הציוד, אשר הנו מכני בחלקו, אך אלקטרוני (מיקרו פרוססורים וכו`) ברובו.
במצב הנתון, על המשתמש הממוצע להתבונן באופן רציני ומעמיק בכל נושא הטיפול והאחזקה של מבנים, ובכללם מתקני מיזוג האוויר. ובמקביל לשפר את אמצעי ההגנה והאבטחה על חדרי המכונות ויחידות הטיפול באוויר.
מערכות מיזוג אוויר המתוחזקות היטב, עשויות לשפר את מקדם ההגנה בחלל המטופל ולהפחית את כמות הנבגים באמצעות סינון אויר (פילטרים) יעיל יותר, הגדלת כמות החלפת האוויר, התקנת מערכות תאורה UV (Ultra-Violet) במערכת התעלות, ועוד. למען הסר ספק, מערכות שאינן מתוחזקות היטב - לדוגמה, סוללות מלוכלכות המהוות בסיס להזנת חיידקים ולהתרבותם, חדרי מכונות שלרבים יש אליהם נגישות, היקוות מים, ריקבון קורוזיבי, מעברי אוויר חוזר ועוד.
למסנני האוויר תפקיד חשוב בשמירה על איכות האוויר בחללים המטופלים. תכנון הולם ותחזוקה מתאימה אמורים לבלום את פיזור החיידקים ולסננו דרך יחידת הטיפול באוויר והאוויר הצח. הגדרת יעדים ופרמטרים ברורים ונוקשים לתחזוקה מונעת, מהווה בסיס הגנה ראשוני מפני חדירת חיידקים והתרבות נבגים מבעד למערכות מיזוג אוויר.
בבניין שבו התגלה זיהום חריג, חובה להיפטר מחומרי הסינון המסוכנים, לטהר את המקום ולבצע טיפול מקיף למתקן. בכל מקרה שבו קיים חשש לזיהום, על איש השרות לעבוד עם כפפות ולנשום דרך מסיכה + מסנן מתאים. יש להכיר בעובדה שאם מתקיימים תנאים לצמיחת נבגים, עוצמתה של זרימת האוויר עלולה להגדיל התרבות של יצורים חיים, אשר יצמיחו נבגים נוספים.
ככל שמהירות החיכוך של האוויר גדלה, מצטברים יותר ויותר זיהומים, המכרסמים בשטח הסוללה ונישאים באמצעות זרימת האוויר אל החלל המאוכלס. הפתרון המיידי: תחזוקה נכונה וטובה יותר של כל ציוד, שמירה על כללי בטיחות אופטימליים ובכלל זה נעילת דלתות של חדרי מכונות, והעיקר - התייחסות לנושא בכובד הראש הראוי לו.

 |  דף הבית |  אודות החברה  |  אמנת שירות  |  גלריית פרויקטים  |  נציגויות  |  יצירת קשר  |  מאמרים  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
סטרסאייר-מיזוג אוויר- www.stressair.co.il © כל הזכויות שמורות
סטרסאייר כתובת: משק 80 מושב חגור - stressair@gmail.com נייד: 050-5525808 03-9032378
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל