חיסכון באנרגיה

חיסכון בחשמל וחיסכון באנרגיה למען איכות הסביבה אינם משתלבים היטב עם התקנת מערכות מיזוג אוויר הכרוכים בצריכה רבה של חשמל. אז אם אתם מעוניינים להשיג מיזוג אוויר בבית בעונה החמה בדרך ירוקה יותר.


    

 
חיסכון בחשמל וחיסכון באנרגיה למען איכות הסביבה אינם משתלבים היטב עם התקנת מערכות מיזוג אוויר הכרוכים בצריכה רבה של חשמל. אז אם אתם מעוניינים להשיג מיזוג אוויר בבית בעונה החמה בדרך ירוקה יותר, הנה כמה טיפים:

ככל שהקיץ מתלהט הבתים שלנו נעשים הרבה פחות נוחים ונעימים, חם בחוץ וחם בפנים וקשה לנו להתמודד עם החום בבית. הדרך הנפוצה והמקובלת לשמור על הבית קר וצונן בחודשי הקיץ החמים היא התקנת מערכת מיזוג אוויר בבית, זאת הדרך הקלה והנוחה שכרוכה בעלות כספית נכבדה.

אם אתם דבקים בעקרונות ירוקים של שמירה על איכות הסביבה ייתכן ותסכימו מאוד עם הגישה הירוקה האומרת שלשמור על הבית צונן ונעים בקיץ החם, זה לא בהכרח אומר להשתמש בהרבה מאוד חשמל גם אם אתם גרים באזורים החמים ביותר. ברוח העקרונות הירוקים, יש מי שמציע דרך אלטרנטיבית למיזוג אוויר בבית בקיץ החם והלוהט. גם אם איכות הסביבה לא מאוד בוערת בעצמותיכם, ייתכן ותמצאו עניין בדרך הירוקה לשמור על מיזוג אוויר נעים ונוח בבית בשל החיסכון הגדול בכסף שנובע מהחיסכון בחשמל.

אז אם אתם מחפשים דרכים לשמור על הבית נעים וממוזג ללא בזבוז כסף, השיטה הירוקה קוראת לכם לשים לב למה שגורם לבעיית החום בבית להחמיר. הבית שלנו מסתבר מקבל יותר מידי חום, החום הזה מגיע מבפנים, מתוך הבית עצמו והוא כמובן מגיע מבחוץ. לבית שני מקורות חום, מקור פנימי ומקור חיצוני.

חום פנימי הוא החום שנפלט מכל הדברים בתוך הבית. גם מכשירים מכובים פולטים חום. בישול הוא מקור חום משמעותי בבית. על פי השיטה הירוקה למיזוג אוויר בבית בקיץ, כדאי לבצע את הבישול בבוקר כאשר האוויר נעים יותר, מומלץ אפילו לעשות שימוש במיקרוגל ולהימנע משימוש בתנור ככל האפשר.

מעבר לכך, השיטה הירוקה המעודדת מיזוג אוויר בדרך טבעית ללא כל צורך בחשמל, מציעה גם להשאיר את האורות מכובים עד כמה שרק אפשר. מומלץ לרכוש מנורת פלורוסנט, מנורות שחסכוניות באנרגיה ופולטות פחות חום ובעלות אורך חיים גבוה יותר ממנורת חשמל רגילה.

בכל הקשור למכשירי חשמל בבית, לא מומלץ להשאיר אותם במצב כבוי למחצה או מצב סטנד ביי אלא ממש לכבות. מכשירים כמו טלוויזיה או מחשב עושים שימוש בהרבה חשמל ויוצרים חום גם כשהם לא דולקים. כדאי לוודא שהמחשב כבוי כשאין בו שימוש.
מיזוג אוויר ברוח עקרונות ירוקים של שמירה על איכות הסביבה, לא מעודד שטיפת כלים או בגדים בחלקים החמים מאוד של היום. הלחות הרבה תגרום לבית להיות חם יותר. כדאי לעשות שימוש במים קרים לשטיפת הכביסה וכדאי לעשות זאת בערב. כדאי לשטוף כלים ידנית או לכל הפחות לכבות את מנגנון הייבוש של מדיח הכלים. בענייני כביסה, מומלץ לתלות את הבגדים בחוץ לייבוש במקום לעשות שימוש במייבש כביסה.

לגבי מקור החום השני של הבית שהוא המקור החיצוני, מיזוג אוויר בשיטה ירוקה ידרוש מכם להפחית את החום החיצוני בבית וזאת כדי להבטיח מיזוג אוויר טוב בבית ולשמור על האוויר החם בחוץ ועל האוויר הקר בפנים. הדרך הטובה לעשות זאת היא ע"י שמירת הבית מבודד ללא השפעת המזג האוויר בחוץ. כיסויים מתאימים לחלונות מסייעים לשמור את החום בחוץ. כדי להשיג מיזוג אוויר בשיטה ירוקה כדאי לשמור את החלונות סגורים בצהרי היום החם כדי שהאוויר החם יישאר בחוץ ולפתוח את החלונות רק בערב כאשר נעים יותר בחוץ, כדי לאוורר את הבית ולהביא לסירקולציה של האוויר בבית.

מיזוג אוויר בשיטה ירוקה מעודד אתכם להיערך למזג אוויר חם בהתאם ולהשיג מיזוג אוויר ללא צורך בחשמל. ישנם אנשים רבים הגרים באזורים חמים שמתחזקים בתים שערוכים היטב לעונת הקיץ החמה, כך הבתים נשארים קרים גם בקיץ ללא שימוש במערכות מיזוג אוויר.

טיפים ירוקים של שמירה על איכות הסביבה ממליצים לעשות שימוש בכמה שיותר פתרונות בעלי טכנולוגיה נמוכה, כדי לשמור על מיזוג אוויר בבית בעונה החמה בדרך שחוסכת בהרבה מאוד אנרגיה

 |  דף הבית |  אודות החברה  |  אמנת שירות  |  גלריית פרויקטים  |  נציגויות  |  יצירת קשר  |  מאמרים  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
סטרסאייר-מיזוג אוויר- www.stressair.co.il © כל הזכויות שמורות
סטרסאייר כתובת: משק 80 מושב חגור - stressair@gmail.com נייד: 050-5525808 03-9032378
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל