קצת על יין
אוהבים יין. קניתם כמה מהבקבוקים האהובים עליכם ואחסנתם אותם במדף מעל המקרר. יום אחד חבר הביא לכם בקבוק, וקיבלתם עוד אחד במתנה, ובמהרה נגמר לכם המקום במדף. אז אתם מתחילים לחשוב על איפה כדאי לאחסן את כל היין שלכם. רוב חובבי היין הגיעו ליום בו הם נאלצו לחשוב על שיטה לאחסון וסידור היין וכן שמירה על נגישותו. לפנכם כמה עצות לשמירת היין שלכם בריא וטעים לאורך זמן.
 
יין נשמר הכי טוב בתנאים קרירים, אפלים ומאווררים, ללא רעידות, ריחות או לחות. הגורם החשוב ביותר הוא יציבות הטמפרטורה. יין המאוחסן בחדר בו הטמפרטורה משתנה בהדרגתיות בהתאם לעונות עדיף על יין המאוחסן בחדר שמחומם במהלך היום ומתקרר בלילה.

    

המקום האידאלי לאחסון יין הוא מרתף. הטמפרטורה האידיאלית למרתף היא בין 12 ל 15 מעלות צלזיוס עם לחות יחסית בין 65 ל 75 אחוז. מומלץ להשתמש במד חום למעקב הטמפרטורות בקיץ. אם טמפרטורת המרתף עולה הרבה מעל 18 מעלות זו עלולה להיות סיבה לדאגה, מכיוון שתנאים חמים יאיצו את התפתחות היין ובכך יפחיתו את הנאתכם ממנו.
אחסנו את היין על צידו, אידיאלית כך שהצוואר בשיפוע קל מעלה כך שהפקק ישאר רטוב, בועת האוויר בכתף והמשקעים יצטברו בתחתית הבקבוק. הניחו את הבקבוק עם התווית כלפי מעלה או לחילופין השתמשו בטגיות צוואר כך שלא תצטרכו להפריע ליין כדאי לזהות אותו. סדרו את הבקבוקים כך שניתן יהיה לראות את הפקקים. סידור זה יאפשר בדיקה מהירה לבעיות כגון דליפה.
בהתאם לגודל המרתף ולתקציב שלכם, היין ניתן לאחסון במדפים או בקופסאות. ישנם מספר אמעי אחסון הנעים בין מדף אחסון מתכתי בודד למערכת עץ שלמה המותאמת אישית לדרישותיכם. קופסאות קרטון מספקות בידוד מספק וכן הגנה מאור.
מיזוג עשוי להפחית את הטמפרטורה אך עשוי להפחית גם את הלחות, מה שיגרום להתכווצות הפקקים, אך דליים מלאי מים בחדר בדרך כלל פותרים בעיה זו. לחילופין, מספר חברות כיום מציעות ארונות אחסון בעלות מיזוג משלהם ובקרת לחות. אותן חברות מספקות גם בקרת לחות לחדרים שלמים.
חשוב לציין כי יין יבשיל מהר יותר אם תנאי האחסון שלכם לא אידיאלים. אם רוב היינות שלכם מתאימים ליום יום אז מומלץ לשתות אותם מהר, אך עם תנאים נכונים ניתן למנוע מהיין להתקלקל מהר מדי ואתם עשויים להתפלא מתוצאות ההתיישנות של יין יותר יקר ואיכותי כגון בורדו או פינו נואר\בורגנדי. קריאה נכונה של תווית הייןכמעט בכל מקום בעולם, תווית היין היא מסמך משפטי. היא נבחנת בתדירות יותר גבוהה כמעט מכל מוצר אחר.
אחרי שהעיצוב הושלם, התווית עוברת בדיקה על ידי הגוף הממשלתי האחראי על הפקת היין, וכמו כן על ידי הגופים הממשלתיים האחראיים על יבוא ומכירה של יינות בכל ארץ.
הבנת התווית עלולה להיות בעייתית עבור האנשים אשר מתעניינים בעיקר בטעם היין, אך ידע על המידע אשר התווית מכילה עשוי לעזור לכם בבחירת יין.
למרות שלכל בקבוק יין יש עיצוב שונה ותווית שונה, כמעט כל התוויות מכילות את המידע הבא:
תכולת אלכוהול - אחוזי האלכוהול ביין נעים בעיקר בין 7% ל 14%, כאשר יינות קינוח עשויים להיות גבוהים יותר.
אזור גידול - האזור בו רוב הענבים שמהם יוצר היין גודלו. על מנת שיצוין אזור גידול היין, 85% מהענבים ביין צריכים לבוא מאותו אזור.
נפח הבקבוק - נפח בקבוק סטנדרטי הינו 750 מיליליטר או 1.5 ליטר. ניתן למצוא את הנפח או על התווית או בבסיס הבקבוק.
שם היין - השם שאותו בחר היין לייצג את היין. יינות רבים קרואים על שם אזור הגידול שלהם, כגון בורדו או שמפניה.
מפיק היין - אם הידע שלכם ביין רחב, שם המפיק יכול לספר לכם יותר על היין מאשר כל דבר אחר. ככל שתהיו יותר מנוסים ביינות, כך תדעו יותר על איכות היינות של המפיקים השונים.
איכות היין - אזורים מסוימים מעניקים דירוג ליינות שלהם על מנת להציג את איכות היין לצרכן. מידע זה עשוי להיות על התווית, אך לא תמיד.
סוג היין - סוג היין לא נותן לצרכן מידע על תכולת היין. סביר להניח כי תמצאו מושגים בסיסיים כגון יין שולחן לבן או יין אדום יבש. זכרו כי זה לא בהכרח מצביע על איכות היין.
זן - זן הענבים ממנו הופק היין.
בציר - שנת הבציר היא השנה בה גודלו ונבצרו הענבים.

 |  דף הבית |  אודות החברה  |  אמנת שירות  |  גלריית פרויקטים  |  נציגויות  |  יצירת קשר  |  מאמרים  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
סטרסאייר-מיזוג אוויר- www.stressair.co.il © כל הזכויות שמורות
סטרסאייר כתובת: משק 80 מושב חגור - stressair@gmail.com נייד: 050-5525808 03-9032378
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל